DRZWI
OTWARTE
W PAUZIE

4 czerwca

od 8.00 do 21.00

WSTĘP WOLNY

Przez cały dzień warsztaty i inne zajęcia.

A wieczorem koncert.

Po prostu bajka!

13

warsztatów, wykładów
i innych zajęć. Zarejestruj się na jeden lub więcej.

Wstęp wolny po uprzedniej rejestracji.

Jeśli po rezerwacji się rozmyślisz, daj nam znać, by mógł skorzystać ktoś inny.
Liczba miejsc ograniczona.

8.00-9.00

JOGA – PRAKTYKA DLA POCZĄTKUJĄCYCH I ZAAWANSOWANYCH

Praktyka jogi dla początkujących i zaawansowanych. Zajęcia zaczną się od wyciszającej medytacji i pracy z oddechem, dzięki czemu wrócimy do siebie. W czasie praktyki będziemy kąpać się w dźwiękach muzyki i blasku świec. Potem przejdziemy do praktyki dynamicznej Vinyasa jogi w połączeniu z dokładnością trwania w pozycjach podobną do jogi wg Iyengara. Każdy kawałek Ciebie będzie zaopiekowany.

9.15-10.45

W WARSZTACIE CERAMICZNYM U MISTRZA GAUDIEGO

Wykonasz kafelkową podkładkę inspirowaną mozaikami katalońskiego mistrza Antonio Gaudiego. Ulepisz ją z gliny, pomalujesz angobami, zamykając w niej hiszpański temperament. Wypalę ją dla Ciebie, a za niewielką dopłatą pokryję przezroczystym szkliwem i wypalę powtórnie, by pięknie lśniła.

11.00-11.30

MASAŻ POWIĘZIOWY
I DOTYK MOTYLA

Kilka słów o znaczeniu powięzi, roli oddechu, ruchu i tak zwanego ” odwijania się mięśniowo-powięziowego”. Pokaz podstawowego ruchu przy “płynnym ciele”. Przedstawienie koncepcji masażu „dotyk motyla” według twórczyni metody – Evy Reich, i zademonstrowanie kilku sekwencji na ochotniczce z sali

11.45-12.30

WARSZTAT „PEŁNYM GŁOSEM”

Pogadanka z krótkim warsztatem głosu. Jeśli głos jest naszym narzędziem pracy, warto dbać o jego kondycję tak, jak sportowiec dba o swoją wydolność i sprawność.

Podczas spotkania dowiesz się:
– kiedy głos jest zdrowy, a co powinno nas zaniepokoić;
– co mówimy naszym głosem oprócz słów, które wypowiadamy;
– jak mówić wyraźnie i płynnie;
– czy można zmienić swój głos;
– jak ciało i psychika uczestniczą w pracy głosu;
– jak trema wpływa na głos i jak uczynić z niej sprzymierzeńca;
– jak na co dzień dbać o higienę głosu.

12.45-13.00

DIETETYKA W TRADYCYJNEJ MEDYCYNIE CHIŃSKIEJ TCM
TEORIA 5 PRZEMIAN

O podejściu medycyny chińskiej do odżywiania.

Krótki wykład o tym, w jaki sposób możemy zadbać o równowagę w ciele czy wzmocnić dany narząd.

Podczas wykładu
poruszę takie zagadnienia, jak:
– czym jest QI?
– na czym polega równowaga YIN i YANG?
– co to jest Teoria 5 Przemian?
– jak pomaga nam lub szkodzi natura termiczna pokarmów?
– jak działają smaki wg TCM?

13.00-13.30

NAŁADUJ BATERYJKI – DEMO SESJI COACHINGOWEJ

Syndrom wypalenia zawodowego dotyka ludzi z różnych środowisk i pełniących różne funkcje: menedżerów i handlowców międzynarodowych korporacji, pracowników mniejszych przedsiębiorstw, lekarzy, ratowników medycznych, nauczycieli szkolnych i akademickich. Oznacza wyczerpanie organizmu, będące efektem przeciążenia obowiązkami, nadmiernym perfekcjonizmem, stawianiem sobie nierealnych celów, frustracją z powodu dysonansu między umiejętnościami a wynagrodzeniem, złej atmosfery w pracy. Skutkuje dolegliwościami psychicznymi i fizycznymi. Z pomocą osobom dotkniętym syndromem wypalenia zawodowego może przyjść coaching, który pozwoli odkryć mocne strony, koncentrować się na najważniejszych obszarach, wzmocnić kompetencje i przywrócić poczucie sensu życia i pracy. Coaching może być też stosowany profilaktycznie.

13.45-14.45

SPOTKANIE KULINARNE – KUCHNIA ROŚLINNA

Uczennice warsztatów kulinarnych w Pauzie zaprezentują swoje umiejętności i opowiedzą o nabytych doświadczeniach. Będzie degustacja i rozmowy przy stole.

14.45-15.00

SZKOLENIE Z ZAKRESU AUTOMASAŻU TWARZY TECHNIKAMI WSCHODNIMI

Nauka masażu twarzy przy użyciu tradycyjnych technik wschodnich, jak masaż Kobido, nazywany bezinwazyjnych liftingiem. Regularnie wykonywany masaż to sposób nie tylko na głęboki relaks, ale i odmłodzenie. Napięte mięśnie twarzy i szyi przyczyniają się do dolegliwości bólowych, m.in. głowy i karku, jak też powodują “wyostrzenie rysów twarzy”. Masaż twarzy rozprostowuje zmarszczki, wygładza wyrównuje koloryt, jak też pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny oraz poprawia ukrwienie, zapewniając skuteczniejsze wchłanianie substancji odżywczych. Działa także jak drenaż limfatyczny, niwelując opuchliznę w okolicach oczu.

15.00-15.20

RZUT OKA NA TRZON ORGANIZMU

Wbrew obiegowym opiniom, jeżeli trochę jest dobre, to dużo jest jeszcze lepsze, terapia czaszkowo-krzyżowa przyjmuje mniejszą siłę jako dającą lepsze rezultaty. Jak mała może być siła, z jaką możemy oddziaływać na ciało? Wyobraź sobie kawałek celofanu unoszący się na powierzchni wody oraz rękę zanurzoną w wodzie pod powierzchnią celofanu. Palec ręki dotyka go od spodu. Siła potrzebna do przesunięcia celofanu po powierzchni wody bez jego odkształcenia jest siłą, jaka stosuje się w pracy z ciałem by oddziaływać na układ czaszkowo-krzyżowy, który dla mnie stanowi trzon organizmu.
Przyjmując, iż trzon to główna i zasadnicza część, to za trzon organizmu przyjmuje się układ nerwowy, a mózg za najważniejszy narząd w organizmie człowieka. Odpowiada on za myślenie, zapamiętywanie, percepcję, uczucia. Mózg wraz z rdzeniem kręgowym rozwijają się, żyją i funkcjonują w obrębie płynu mózgowo-rdzeniowego (CerebroSpinal Fluid), który produkowany jest przez układ krano-sacralny. Przywrócenie prawidłowego – fizjologicznego – obiegu płynu mózgowo-rdzeniowego w systemie kranio-sakralnym jest jednym z celów oddziaływania terapii czaszkowo-krzyżowej. A kolejnym m.in. diagnostyka i terapia opony twardej, która otacza mózg i rdzeń kręgowy, tworząc ściany półzamkniętego układu kranio-sakralnego.
Podczas spotkania wspomnę, jak doszło do odkrycia tego układu, opracowania technik oraz filozofii terapii, która na układ czaszkowo-krzyżowy oddziałuje.

15.30-16.00

CZYM SĄ OLEJKI ETERYCZNE I JAK WPŁYWAJĄ NA EMOCJE

Zastanawiałaś się kiedykolwiek, jaką rolę odgrywa zapach w Twoim życiu? Ile zapachów jest w stanie zapamiętać Twój mózg? Jak zapach może wpływać na przywoływanie wspomnień i w jaki sposób może wpłynąć na Twoje samopoczucie? Olejki eteryczne to wyjątkowe substancje zawarte w roślinach, które w ciągu kilku minut wchłaniają się do krwioobiegu, a po około 15 minutach docierają do komórek Twojego ciała i zaczynają na nie oddziaływać w określony sposób dając efekt terapeutyczny. Na tym spotkaniu poznasz aromaterapię, która wspiera Twoje emocje, niweluje stres przynosząc ukojenie. Dowiesz się, jak działają olejki eteryczne i jak je zastosować w swojej codzienności.

16.15-16.35

ZADBAJ O SIEBIE OD ŚRODKA
JAK UNIKNĄĆ DYSFUNKCJI UKŁADU MOCZOWO-PŁCIOWEGO

Ciało kobiety ma ogromny potencjał – ma moc, by stworzyć nowe życie, wydać je na świat i wychować. Ta moc to też ogromne wyzwanie, które często wiąże się z bólem, zmianami w ciele, osłabieniem, czasem uszkodzeniem ciała, zaburzeniem w jego funkcjonowaniu. Bolesne miesiączki, ciężki poród, zmiany po porodzie, blizny po porodzie nadreaktywny pęcherz, nietrzymanie moczu, obniżenie narządu rodnego, bolesne współżycie…

Dlaczego kobieta powinna być pod opieką uroginekologiczną? Dlatego, że zaburzenia w rejonie układu moczowo-płciowego to nie tylko dysfunkcje w ciele. To przede wszystkim obniżona pewność siebie, wstyd, unikanie zbliżeń z partnerem, uczucie niezrozumienia przez lekarzy, nieraz depresja i niemożność codziennego funkcjonowania. Fizjoterapia uroginekologiczna to połączenie urologii, ginekologii, położnictwa, seksuologii, psychologii. To wsparcie w tych najbardziej wstydliwych problemach, które odbierają radość, spontaniczność, uczucie kobiecości. Jeśli cokolwiek w Twoim kobiecym ciele jest dla ciebie ciężarem, w moim gabinecie znajdziesz pełne wsparcie i rozwiązanie. Zadbaj od siebie od środka a zobaczysz jak zmienisz się na zewnątrz.

16.45-17.15

NAUKA AJURWEDYJSKIEGO MASAŻU GŁOWY SHIROABHYANGA

Nauka techniki automasażu głowy z użyciem olejów, która pomoże w przywróceniu równowagi w przepływie życiodajnej energii zwanej praną, który zakłóca nieodpowiednia dieta, napięcie, lęki, stres. Masaż głowy doskonale działa na psychikę, uspokaja, relaksuje umysł i ciało. Likwiduje nagromadzone napięcia mentalne i fizyczne, a także pobudza krążenie krwi, dzięki czemu odżywia i oczyszcza skórę głowy z toksyn, wzmacnia cebulki włosów i stymuluje ich porost, zapobiegając przedwczesnemu łysieniu i siwieniu.

Korzyści z masażu głowy:
– działanie terapeutyczne;
– przywraca równowagę energetyczną organizmu;
– zapewnia głęboki relaks, eliminuje stres i usuwa zmęczenie;
– pomaga w leczeniu bólów głowy, bezsenności, problemów z koncentracją i pamięcią;
– łagodzi napięcia; mięśniowe: głowy, szyi i barków;
– odżywia i poprawia kondycję skóry i włosów, pobudza ich porost, opóźnia siwienie i łysienie;
– poprawia wydolność układu krwionośnego;
– dotlenia organizm;
– usuwa toksyny.

17.30-18.00

ĆWICZENIA „ZDROWY KRĘGOSŁUP”

Zapraszam na zajęcia pilates dla początkujących. Jest to metoda treningowa, która pozwoli popracować nad poprawą Twojej sylwetki i wzorców ruchowych. Uwolni Cię od bólu pleców, dzięki rozluźnieniu, rozciągnięciu i wzmocnieniu mięśni głębokich otaczających kręgosłup. Otworzy klatkę piersiową, dzięki czemu swobodnie będziesz mogła / mógł w końcu oddychać pełna piersią i w pełni dotlenić organizm. Otworzy biodra, które szczególnie u kobiet są często miejscem kumulacji stresu i napięć, przez co nie czujemy pełnej swobody ruchu i „kobiecości” z nim związanej. Dzięki otwarciu bioder wzmocnisz mięśnie pośladkowe,. Mają one aspekt wizualny, ale również mocno stabilizacyjny – utrzymują ciało w pionie. Wszystko to odbywa się w kameralnej grupie maksymalnie 10 osób, które z uśmiechem na twarzy witają każdą nową osobę w grupie.

Dobre Granie

19.00-19.30
SAUNA BAND
Występ zespołu w składzie: Radosław Czurczak, Sławomir Kawecki,
Piotr Mazurkiewicz, Mateusz Milczyński, Marcin Sopicki

20.00-21.00
TYMON KOSMA
Koncert w składzie: Tymon Kosma – Vibe, Bartlomiej Lucjan – bass,
Kacper Kaluza – drums.