Drzwi otwarte

Zapraszam na

II URODZINY

PAUZY

21 Października
8.30-19.00

Wstęp wolny

Przez cały dzień

Warsztaty
i wykłady…

ZOBACZ PROGRAM

A WIECZOREM

Z miłości…

poezję zagrają i wyśpiewają Iwona Loranc, Krzysztof Maciejewski i Jan Stachura, czyli TRICOLOR

WARSZTATY i WYKŁADY

Zarejestruj się na jeden lub więcej.

Wstęp wolny po uprzedniej rejestracji.

Jeśli po rezerwacji się rozmyślisz, daj nam znać – kontakt@pauzaprojekt.pl, by mógł skorzystać ktoś inny.
Liczba miejsc ograniczona.

Program

8.30-9.00

Joga

Natasza Plokhuta, joga

Krótka sesja poranna na rozruszanie ciała, będąca przykładem Vinyasa jogi, czyli praktyki, w której łączy się ruch z oddechem.

9.00-9.30

Joga hormonalna

Natalia Dopierała, joga

JOGA HORMONALNA – to naturalna terapia, która wykorzystuje ćwiczenia jogi (asany), oddech (pranayama), medytację i relaksację z wizualizacją (joga nidra).
Dzięki wewnętrznemu masażowi (który odbywa się w trakcie wykonywania specjalnych asan), intensywnym technikom oddechowym oraz energetyzowaniu organów odpowiedzialnych za produkcję hormonów możemy wznowić lub zintensyfikować wytwarzanie hormonów żeńskich, utrzymać dobry stan zdrowia, poprawić kondycję i uniknąć wielu przykrych dolegliwości takich jak: bolesne miesiączki czy napięcia przedmiesiączkowe, a także zredukować stres.
Ćwiczenia jogi hormonalnej oddziałują na całe ciało, a w szczególności na jajniki, przysadkę, tarczycę oraz nadnercza.
Joga hormonalna obejmuje proste ćwiczenia i jest odpowiednia dla osób o każdej sprawności.
Regularna praktyka zalecana jest kobietom po 35 roku życia. Szczególnie wskazana w okresie menopauzy..

9.30-10.00

Medytacja, praca z intencją i oddechem

Asia Wantuch, terapie holistyczne

Podczas spotkania opowiem czym jest energia wdzięczności. Słuchacze dowiedzą się jak ją praktykować w życiu, jak utrzymywać w ciele i umyśle. Co robić, żeby wdrażać do swojego życia by doświadczać obfitości i wychodzić z poziomu braku. Opowiem o tym jak praktykowanie wdzięczności wpływa na intencję, aby czuć spokój i pewność, że realizujemy i jesteśmy na właściwej drodze w swoim życiu. Poprzez krótkie ćwiczenie oddechowo – medytacyjne uczestnicy będą mogli przywołać swoje wdzięczności i poczuć tą energie w swoich ciałach i sercach.

10.20-10.40

DBAM O SIEBIE- Otwarcie Drzwi PAUZY

Jola Kajmowicz-Sopicka, założycielka Pauzy

Wiele z nas w natłoku obowiązków zawodowych i domowych zapomina o sobie. Tymczasem własny dobrostan powinien znajdować się na szczycie listy priorytetów. Pauza jest miejscem, gdzie w atmosferze życzliwości możesz zadbać o swoje ciało i psychikę, uczestnicząc w zajęciach, warsztatach i terapiach, wpisujących się w holistyczną ideę zdrowia. Zadbaj o siebie > (link)

10.40-11.00

Jak reagować na trudne zachowania dziecka/nastolatka

Marzena Stelmach-Tondos, psychoterapia poznawczo-behawioralna

Czasami nasze dzieci (te młodsze i te starsze) reagują w sposób nieadekwatny. Zdarza się, że nie wiemy jak mamy się jako rodzice wtedy zachować. Zachęcam do krótkiego spotkania podczas którego zrobimy sobie “burzę mózgów” i spróbujemy znaleźć jakieś rozwiązanie.

11.00-11.20

Coaching grupowy “Zbuduj pewność siebie opartą na działaniach”

Zuzanna Puchałka, coaching

Mała pewność siebie przeszkadza Ci w pracy i życiu prywatnym? Niskie poczucie własnej wartości paraliżuje Twoje działania? Masz problem ze stawianiem granic i straciłaś poczucie, że panujesz nad swoim życiem? Mam dobrą wiadomość! Możesz z powodzeniem pracować nad swoją pewnością siebie! Zapraszam na sesję coachingu grupowego, w którym rozbroimy bombę zwaną “pewnością siebie” na drobne części, by każda uczestniczka wyszła z gotowym planem do działania w obszarze budowania pewności siebie i poczucia własnej wartości.

11.30-12.00

Dlaczego zdrowy kręgosłup jest taki ważny?

Ola Nawrat, gimnastyka dla kręgosłupa

O tym, jak usprawnić swoje ciało i pozbyć się dolegliwości towarzyszących w codziennym życiu: jak wzmocnić mięśnie około kręgosłupa, otworzyć klatkę piersiową i biodra, gdzie kumuluje się stres życia codziennego, a także wzmocnić mięśnie głębokie i stabilizujące nasze ciała.

12.00-12.30

Koncert relaksacyjny mis tybetańskich i gongu

Magdalena Karasiewicz, koncerty relaksacyjne

“Potęga dźwięku może nas uzdrowić oraz przemienić, poprawić nasze samopoczucie, poszerzyć świadomość a wreszcie obdarzyć równowagą oraz harmonią w życiu codziennym.” /Jonathan Goldman/ Zapraszam Cię serdecznie na doświadczenie harmonijnych dźwieków mis tybetańskich, gongu, dzwoneczków, monochordu i Rav Vasta. Ralaksacja to umiejętność odpuszczenia natłoku myśli, obserwacja emocji, świadomy oddech, świadome rozluźnianie ciała i wsłuchiwanie się w głos serca – tętno życia.

12.40-13.00

Konsultacje i masaże ajurwedyjskie

Anna Kalita, masaże ajurwedyjskie

Co daje Ajurweda? Ajurweda uczy nas, jak żyć, zachowując naturalną równowagę. Pomaga nam rozumieć siebie, ale też środowisko, w którym żyjemy. Jest to więc system medyczno-filozoficzny zajmujący się naturą, celem i sensem ludzkiego życia. W wedyjskiej wiedzy celem życia jest samopoznanie lub samospełnienie.

13.00-13.20

Tai Chi

Adam Trocki, Tai Chi

Według lekarzy z Harvardu Tai Chi to jeden z najzdrowszych rodzajów aktywności fizycznej. Ale jednocześnie różni się od nich wszystkich. Na czym to polega? Jak to w ogóle wygląda? A czy łatwo się tego nauczyć? Tak! O tym spróbuję Wam opowiedzieć. A także o tym, jak Tai Chi wpływa na nasze zdrowie psychiczne, bo to bardzo ważna sprawa.

13.20-13.40

Qigong

Adam Trocki, Qigong

Qigong to starożytne chińskie ćwiczenia uprawiane dla zdrowia. Bardzo przyjemne i bardzo różnorodne. Dla niektórych osób łatwiejsze do opanowania, niż Tai Chi. Ale ich celem nie jest po prostu dobre zdrowie, lecz rozwój możliwości naszego ciała i umysłu.
Qigong to poprawa stanu naszego ciała, ale to także uważność, oddech, rozwój świadomości, wyczuwanie energii i kierowanie nią. Na Zachodzie rozwiązujemy pojedyncze problemy ciała i umysłu. W Qigong działamy na całość, jaką jesteśmy, harmonizujemy ją i wzmacniamy.

14.00-14.30

Psychosomatyka chorób – Totalna Biologia – Jak zdekodować źrodła naszych dolegliwości – międzypokoleniowa pamięć komórkowa oraz “góra lodowa” naszej podświadomości

Elżbieta Martel, Gabinet Psychobiologii ISTOTA

Medycyna klasyczna – mimo wielu swoich dokonań i sukcesów – nadal ma tendencję do dzielenia człowieka na części, podczas gdy ludzka ISTOTA funkcjonuje na wielu przenikających się i mających na siebie bezpośredni wpływ płaszczyznach. W obecnej erze piętrzących się zachorowań potrzeba nam rewolucji w postrzeganiu człowieka oraz uznania jego jedni – Ciała, Psychiki oraz Ducha. Traktowanie swojej dolegliwości jako informacji z wnętrza podświadomości a nie jako wroga, pozwala nam na zglębienie sensu tego, czego doświadczamy. Podczas wykładu dowiemy się: – jak pamięć komórkowa wędruje przez kolejne generacje w klanie – z czego składa się “góra lodowa naszej nieświadomości” kryjąca źrodła i rozwiązania konfliktów stojących za naszymi dolegliwościami – oraz co zrobić by to zdekodować?

14.30-14.50

Terapia systemowa rodzin, par i osób indywidulnych

Lucyna Pietrzyk-Nycz, terapia systemowa, psychobiologia

Relacje z rodzicami stanowią podstawowy wzorzec, na którym budujemy związki z innymi osobami. W tej relacji powstają wzory zachowań, skrypty rodzinne, przekazy pokoleniowe, które w znaczącym stopniu rzutują na to, jak budujmy nasze kontakty.

Często mówimy: nie będę w przyszłości zachowywać się tak jak moja mama czy tata, na pewno inaczej będę wychowywac swoje dzieci, moje małżeństwo będzie zupełnie inne. Tymczasem szybko okazuje się, że niedaleko pada jabłko od jabłoni i często powielamy wzorce i schematy, w których byliśmy wychowywani.

Im więcej wiemy o przeszłości naszej rodziny, tym więcej wiemy o nas samych, tym więcej mamy swobody w decydowaniu o własnym życiu.

Zrozumienie historii własnej rodziny pozwala nam zmienić naszą przyszłość.

15.00-15.20

Terapia manualna twarzy

Agnieszka Mołdysz, terapie manualne twarzy

Czym różnią się techniki powierzchowne od głębokich w pracy z twarzą, szyją i dekoltem? Które z nich gwarantują najlepsze i najtrwalsze efekty zdrowotne i estetyczne?

15.20-15.40

Biustowe Love – dlaczego warto masować piersi

Joanna Giemza, Oshin Bian Lift

Piersi to wspaniały atrybut kobiecości, dlatego ich zdrowie powinno być naszym priorytetem. Co wpływa na kondycję tkanek biustu? Na wykładzie porozmawiamy m.in. o zaletach dotyku i wpływie masażu piersi na wygląd naszej twarzy. Przedstawiony zostanie również niezwykle kobiecy rytuał Oshin Bian Lift.

16.00-16.20

WSPARCIE WSPIERAJĄCYCH – OBLICZA SUPERWIZJI

Krystyna Pietraszko-Skalny,
psychoterapia i rozwój – szkolenia

Superwizja to proces dbania o siebie w kontekście pracy z innym człowiekiem, wzmacniania profesjonalnych kompetencji poprzez poszukiwanie sukcesów i źródeł trudności w pracy i możliwości ich rozwiązania. Jest formą dialogu, w którym uczestniczy superwizor, „pomagacz” i pośrednio klient, pacjent.Superwizja jest rodzajem interakcji pomiędzy specjalistami w danej dziedzinie pomagania, dotyka ona sytuacji zawodowej, dylematów etycznych, relacyjnych, jest procesem uczenia się i dbania o dobrostan własny aby móc pomagać. Wspieranie siebie nawzajem czyli zasób ludzki to najważniejszy element w pracy z ludźmi.

16.20-16.40

OPÓR W TERAPII – DLACZEGO TERAPIA MOŻE NIE PRZYNOSIĆ EFEKTU

Kinga Stós,
terapia czaszkowo-krzyżowa

Twórca terapii czaszkowo-krzyżowej w tytule książki skierowanej do szerokiego grona odbiorców “Twój wewnętrzny lekarz i Ty” sugeruje, że jest “ktoś” taki jak “wewnętrzny lekarz” i jestem ja. Podczas pogadanki będziemy rozmawiać o tym: – Kim jest mój wewnętrzny lekarz? – Czy istnieje między nami jakaś relacja? – Dlaczego trafiam do gabinetu terapeutycznego skoro mogę mieć takiego “przyjaciela”?

17.00-17.20

Pauza. Zadbaj o siebie. Lecz ciało z głową

Joanna Święch, pomoc psychoterapeutyczna i fizjoterapeutyczna

Rozmowa Joli Kajmowicz-Sopickiej z Joanną Święch o tym, jak zadbać o swój dobrostan psychofizyczny – o relację z sobą, ciałem, jedzeniem, ruchem… po to, by dobrze się czuć teraz i zachować zdrowie w przyszłości. Jak leczyć ciało z głową!

17.20-17.40

Ulga w ciele – mikroruchy Tragera, terapia powięziowa z elementami psychoterapii

Magda Tyniów, masaż powięziowy z elementami psychoterapii

Jeśli chcesz się czuć dobrze w świecie, musisz najpierw czuć się dobrze w swoim ciele. Prezentacja wyjaśniająca, czym jest MER, czyli Powięziowe Rozluźnianie Energetyczne. Omówienie związków tej metody powięziowej z odkryciami Miltona Tragera, terapią czaszkowo-krzyżową, medycyną ajurwedyjską i leczeniem traumy wedle koncepcji Petera Levina. Podkreślenie ważności postawy terapeuty wobec świata i ludzi – obecności, akceptacji, zwyczajności, przyjaznym nastawieniu, wierze w postępy klienta i dostrojeniu się do niego. Wszystko to zaprezentuję dzięki temu, że jej nauczycielem i mistrzem jest Satyarthi Peloquin.

18.00-18.20

Trauma a choroby somatyczne, przekaz transgeneracyjny i dziedziczone rany

Anna Kuziemska, traumatologia, psychoonkologia

Boimy się trudnych emocji. Doświadczanie ich zagraża nam do tego stopnia, że często spychamy je w podziemia duszy i żyjemy tak, jakby ich nie było. Odwracamy się od emocji… jednak wracają one czy tego chcemy czy nie, nie do nas, a do naszych dzieci i kolejnych pokoleń. Czy możemy bezkarnie unikać konfrontacji z wewnętrznymi „demonami”? Czy są one naszymi emocjami czy emocjami naszych przodków? Trauma rodowa jest jak korzeń, który mocno się trzyma i powoduje tendencje do odtwarzania wciąż tych samych zachowań. Dlatego celem terapii jest rozpracowanie tego wzorca i wyrwanie go z korzeniami. Zaburzenia lękowe, chroniczny ból i różnego rodzaju obsesje nie zawsze są skutkiem wydarzeń, których doświadczyliśmy osobiście. Ich korzenie często sięgają czasu naszych przodków. Co możemy zrobić dla siebie? Co możemy zrobić dla przyszłych pokoleń?

18.20-18.40

Innowacyjne terapie w gabinecie masażu oraz terapię łączone.

Agnieszka Biszof, masaż, refleksologia, Beauty Hacking

Dzięki dostępności obecnie wielu metod czy przyrządów możemy sobie pozwolić na poszerzenie przestrzeni pracy w gabinecie masażu. Do codzienności masażu klasycznego, leczniczego wkrada się terapia powięziowa, termoterapia, terapia prożniowa czy akupresura pod różnymi postaciami. Dodatkowo możemy wspomagać i utrwalać nasze działania terapią narzędziowa: bańki, gua-she, taping kinezjologiczny. Łączenie różnych metod pozwala nam na uzyskanie bardzo dobrej skuteczności w pomocy cierpiącym klientom w gabinecie.

18.40-19.00

Trening relaksacji na zawołanie z wykorzystaniem biofeedbacku

Karolina Staniewska-Pietrusińska, psychologia sportu

Jak się czujesz, gdy jesteś w stanie relaksacji? Skąd wiesz, że to jest właśnie ten stan? Jak szybko zajmuje Ci opanowanie oddechu i zwolnienia pracy serca aby móc w pełni skoncentrować się na zadaniu i wykorzystać swoją uważność w pełni? Metoda, którą zaprezentuję na warsztatach pozwala odpowiedzieć na powyższe pytania. Natomiast trening sprawi, że ta umiejętność będzie już na zawsze Twoja do wykorzystania w każdej chwili, gdy jej potrzebujesz.

Z MIŁOŚCI…

poezję zagrają i wyśpiewają Iwona Loranc, Krzysztof Maciejowski i Jan Stachura

godz.:19.30

Tricolor