Łaźnia Twórcza Agnieszki Loski

warsztaty artystyczne

15 listopada (poniedziałek 16.00-18.00) odbędą się w Pauzie pierwsze warsztaty artystyczne dla dorosłych z Agnieszką Loską, pedag ogiem, plastyczką, arteterapeutką, socjoterapeutką. Jeśli choć odrobinę lubicie rzeczy piękne, kojarzycie zapewne ceramikę i biżuterię z Pracowni za Buczyną.

Uczestnictwo w warsztatach nie wymaga ani umiejętności, ani talentu plastycznego. Może w nich wziąć udział każdy, kto ma ochotę czy też odwagę poeksperymentować z farbami, płótnem, gliną, inną materią.

Głównym celem warsztatów jest PRZYJEMNOŚĆ – przyjemność tworzenia, przyjemność poznawania różnych technik
plastycznych, takich jak malarstwo, rysunek, rzeźba, sztuka użytkowa, przyjemność poznawania siebie z innej, niż codzienna, strony.

Sztuka zmywa z duszy kurz codziennego życia.
Pablo Picasso

Warto jednak wspomnieć o terapeutycznej roli procesu twórczego. Sztuka uzdrawia. Wspomaga leczenie depresji, nerwicy, łagodzi stres, pozwalając na dotarcie do całej skali emocji.

Życie jest czasem trudne. Wszystko idzie źle, w życiu i miłości, w biznesie, w przyjaźni, w kwestiach zdrowotnych – życie może potoczyć się nie tak na wiele sposobów. A kiedy sprawy stają się trudne, właśnie to powinieneś zrobić: dobre dzieło sztuki. – Neil Gaiman

Polecamy Wam Łaźnię Twórczą. Jak to w łaźni, będzie gorąco i… fajnie. Pauza w Bielsku-Białej zaprasza.