Nowość: masaże ajurwedyjskie

masaż ajurwedyjski

Zapraszamy do nowo otwartego gabinetu masażu ajurwedyjskiego Anny Kality w każdy wtorek w godzinach od 15.00 do 21.00 po uprzednim zapisaniu się.

Ajurweda przywiązuje ogromną wagę do masażu.
Masaże i zabiegi ajurwedyjskie mają zdolność do łagodzenia bólu, regenerowania tkanek, wspomagania leczenia wielu zaburzeń oraz zdolność do harmonizowania całego ciała.
Masaże ajurwedyjskie to jedne z najstarszych technik profilaktycznych i leczniczych. Od tysięcy lat ludzie korzystają z ich dobroczynnego działania.

Masaż Abhyanga MASAŻ CAŁEGO CIAŁA
W trakcie tego masażu całe ciało jest intensywnie masowane dużą ilością oleju sezamowego, aby oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn. Rytmiczne i głęboko relaksujące ruchy poprawiają krążenia krwi. Dzięki temu regularnie wykonywany masaż ajurwedyjski zwiększa elastyczność ciała i redukuje tkankę tłuszczową. Regularny masaż zapobiega przed negatywnym działaniem stresu, nerwowością, wyczerpaniem.

Masaż Shiro Abhyanga MASAŻ GŁOWY
Głowa jest jedną z najważniejszych części ciała. Znajdują się w niej organy zmysłu jak oczy, uszy, nos i język. Masaż głowy regeneruje wszystkie organy zmysłów, wspomaga ich prawidłowe i harmonijne funkcjonowanie. Masaż głowy nie tylko uwalnia n Masaż specjalnym olejem do włosów (z ziołami) odżywia włosy i leczy problemy skóry głowy, wzmacnia cebulki włosowe, włosy stają się zdrowe i błyszczące Masaż poprawia funkcjonowanie pięciu zmysłów oaz układu nerwowego
Redukuje stres i depresję, pomaga przy bezsenności i nerwowości. Uwalnia napięcie szkieletowo-mięśniowe. Głęboko relaksuje i odmładza.

Masaż Podi Kizhi MASAŻ SAKIEWKAMI
Masaż ciepłymi sakiewkami wypełnionymi sproszkowanymi ziołami i ciepłym olejem sezamowym jest terapią rozgrzewającą. Usuwa skutki mentalnego stresu i napięcia. Masaż ten poprzedzony jest masażem olejowym całego ciała. Poprawia krążenie, eliminuje skutki długotrwałego stresu, usuwa toksyny oraz ból stawów, pomaga usunąć zatrzymywanie wody w ciele, usuwa uczucie ociężałości, zmniejsza ból mięśni, zmęczenie, ból i sztywność stawów. Zalecany przy chronicznych bólach reumatycznych.

Zabieg Kati Vasti
Rozgrzewający zabieg olejowy na kręgosłup. Ciepły olej wlewany jest na ograniczony wałkiem z ciasta obszar pleców. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i przynosi natychmiastową ulgę pacjentom cierpiącym z powodu bólu, sztywności i stanów zapalnych lędźwiowych, piersiowych części kręgosłupa. Zabieg kończy się masażem pleców.

Więcej>

Anna Kalita

Z wykształcenia fizjoterapeuta. Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Każdy ma jakieś powołanie, aby je odkryć trzeba podążać drogą serca. Drogą mojego serca jest Ajurweda. Praktyki ajurwedyjskie służą nie tylko wyeliminowaniu doraźnych, konkretnych problemów zdrowotnych, ale przede wszystkim mają pomóc w zapobieganiu im i długofalowym utrzymaniu dobrej kondycji psychofizycznej. Ajurweda jest najstarszą na świecie techniką uzdrawiania i jest dziś uznawana za tradycyjną i alternatywną formę medycyny. Podstawowa praktyka Ajurwedy wywodzi się z ideologii, że aby osiągnąć zdrowie i dobre samopoczucie, ciało, umysł i dusza muszą istnieć w doskonałej harmonii ze sobą. Ajurweda jest znana z tego, że wzmacnia właściwości samoleczenia organizmu.