Gabinet naturoterapii i aromaterapii
zaprasza od maja

Podstawą naturoterapii jest holistyczne podejście do pacjenta – jako całości psychofizycznej. Wybór terapii dokonywany jest po ustaleniu źródła zaburzeń, dolegliwości z przeprowadzonego wywiadu.

Ada Kupczak, dyplomowana naturoterapeutka, przyjmuj w każdy piątek od 15.00 do 21.00 po uprzednim umówieniu wizyty. Zapisy na konsultacje > adakupczak.naturoterapia@gmail.com Więcej>

Prowadzi konsultacje naturoterapeutyczne i aromaterapeutyczne oraz zabiegi terapeutyczne ajuwerdyjskie (shiroabhyanga i kativasi), a także aromaterapeutyczne (masaż twarzy łączący relaks z refleksjologią i aromaterapeutyczny masaż grzbietu).

Podczas konsultacji przeprowadza szczegółowy wywiad dotyczący dolegliwości, diety, stylu życia – szukamy przyczyny braku równowagi w organizmie. Pacjent po otrzymanej diagnozie otrzymuje zalecenia dietetyczne, dotyczące stosowania ziół, suplementacji i zmian w nawykach, stylu życia.

Terapie ajurwedyjskie i aromatyczne

KATIVASTI
Ajurwedyjski zabieg z wykorzystaniem ciepłego oleju sezamowego, ghee i wałka z mąki. Polega na delikatnym masażu pleców. Następnie na bolącym miejscu kładzie się wałek z mąki i zalewa je ciepłym ghee. To masaż także oczyszczający , rozgrzewający i redukujący ból.
Zalecany:
– przy wypadaniu dysku
– bólach kręgosłupa, lędźwi (schorzenia, po wypadkach, udarach)
– zastanych tkankach, mięśniach

SHIROABHYANGA
To hinduski masaż głowy olejem sezamowym. Głównym celem zabiegu jest manualne usunięcie zastojów, napięć, blokad, które powstają przez przewlekły stres, nerwicę, niewłaściwe odżywianie.
Zalecany:
– osobom, które mają częste bóle głowy, migreny, czują się spięte
– gdy czujemy się zestresowani i pełni napięć w ciele (brak, szyja, kark)
– chcemy poprawić wydajność układu krwionośnego
–  pobudzić mieszki włosowe, polepszyć skórę głowy i włosów

AROMATERAPEUTYCZNY MASAŻ TWARZY Z ELEMENTAMI REFLEKSJOLOGII
Połączenie masażu relaksacyjnego z refleksologią. Połączenie oleju i olejków eterycznych w zależności od rodzaju skóry i potrzeb.
Zalecany
– jako relaks i odprężenie
– ukojenie dla skóry
– blizny, przebarwienia skórne
– przeciwzmarszczkowo
– wsparcie pracy narządów wewnętrznych, ukrwienia, odporności

AROMATERAPEUTYCZNY MASAŻ GRZBIETU
Masaż pleców olejem kokosowym lub sezamowym ze starannie dobraną mieszanką olejów eterycznych o właściwościach przeciwbólowych. Masaż opiera się na zabiegu relaksacyjnym i eliminacji bólu karku, lędźwi, łopatek, odcinka piersiowego. Olejki działają przeciwzapalnie, chłodząco, przeciwbólowo.
Zalecany:
– osobo borykającym się ze zwyrodnieniami kręgosłupa i związanymi  z tymi bólami
– po wypadkach, których efektem jest ból
– osobom, które dużo czasu spędzają siedząc, stojąc – zastanie, przeciążenie
– rwa kulszowa, cierpnące ręce, nogi

naturoterapia

Ada Kupczak

Dyplomowana naturoterapeutka i pedagog. Ukończyła szkołę Zen Reiki w Katowicach. Bliskie jest jej holistyczne podejście do zdrowia i dbania o swój dobrostan. W pracy łączy aromaterapię z ziołolecznictwem, dietoterapią oraz mindfullnes, a także zabiegami ajuwerdyjskimi i aromaterapeutycznymi.