Warsztaty “Brzmieć, mówić, występować…
– oswajamy tremę”

Warsztaty głosu

2 kwietnia: warsztaty dla osób pracujących głosem i występujących publicznie (w tym online).

„Niektórzy powiedzieli wszystko, zanim jeszcze otworzyli usta” (Elias Canetti). Jak jest u Ciebie? Co mówisz swoim ciałem, zanim coś powiesz słowami? Co dzieje się z Tobą w trakcie występu? Czy Twoje zachowanie, postawa, mimika, brzmienie głosu są spójne z treścią, którą chcesz przekazać? Czy trema odbiera Ci głos? Czy powoduje, że brakuje Ci słów, oddechu, oparcia?… A może świetnie sobie radzisz na scenie czy referując coś przed zarządem firmy, ale każdy występ publiczny kosztuje Cię tak wiele, że potem odreagowujesz godzinami, nie mogąc rozluźnić spiętych mięśni i wyrzucając sobie wszystkie możliwe, w tym wyimaginowane, błędy prezentacji? A może po prostu chcesz wzmocnić swoje narzędzia pracy osoby występującej publicznie? Zapraszamy do Pauzy na kolejne warsztaty dla osób pracujących głosem i występujących publicznie (w tym online) w ramach cyklu „Brzmieć, mówić, występować”.
Warsztaty skierowane są zarówno do uczestników, którzy wzięli udział w pierwszych zajęciach cyklu, jak i do nowych zainteresowanych (w miarę dostępnych miejsc).

Głównym tematem spotkania 2 kwietnia będzie TREMA – jak sobie z nią radzić, jak ją opanować, a nawet – jak czerpać z niej korzyści.

Podobnie jak wcześniej warsztaty obejmują również:

  • przygotowanie ciała do mówienia (rozgrzewka ruchowa, oddechowa, dykcyjna, prawidłowa postawa do mówienia),
  • otwieranie głosu (brzmienie, barwa, rejestr, natężenie głosu),
  • zabawy teatralne rozwijające umiejętności: swobodnego, płynnego mówienia, estetyki języka, właściwego akcentowania, kontaktu z publicznością,
  • relaks dla głosu
  • wskazówki dot. codziennej higieny głosu i zasad przygotowania się do występów, wykładów, nagrań oraz każdej pracy, w której narzędziem jest głos.

O prowadzącej: Renia Morawska-Szetela

Mgr teatrologii (Uniwersytet Jagielloński), absolwentka studiów podyplomowych z zakresu kształcenia głosu i mowy oraz przygotowania do prowadzenia zajęć z emisji głosu (SWPS), adeptka Studium Terapii przez Sztukę (Teatr Ludowy w Krakowie). Instruktorka teatralna, trenerka głosu, animatorka kultury, koordynatorka projektów edukacyjno-artystycznych dla różnych grup wiekowych. Również poetka (dwa tomiki poezji wyd. przez Wydział Kultury i Sztuki UM w Bielsku-Białej). Ma za sobą ponad 30 lat doświadczeń scenicznych (występy teatralne, poetyckie, prowadzenie wydarzeń, konferencji, wykładów, warsztatów). Sztuka jest dla niej źródłem istotnych przeżyć estetycznych i duchowych, jak również narzędziem mogącym wspierać w rozwoju na każdym etapie życia.

Termin: 2 kwietnia (sobota) oraz 14 maj i 11 czerwca (sobota), godz. 11.00-15.00. Liczba miejsc ograniczona. Warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie mailowe lub telefoniczne oraz wpłata zaliczki do 28 marca w wysokości 50 zł na konto: Renata Morawska-Szetela, 78 1140 2004 0000 3502 3167 1962

Pełna cena za warsztat: 120 zł

Kontakt: rm.morawska@gmail.com; tel. 602 401 714

Więcej>