Nowe zajęcia jogi – dla nastolatków i dla mam z maluszkami

joga dla nastolatków

Od stycznia nowe zajęcia jogi w ramach karnetu Jogaland Aleksandra Arndt:
– zdrowy kręgosłup nastolatka (wtorki, godz. 16.00-17.30)
– joga dla mam z maluszkami (piątki, 10.30-12.00)


Zapisy: https://jogaland.pl/zajecia-jogi

ZDROWY KRĘGOSŁUP NASTOLATKA – WTOREK godz. 16.30 – 17.30

Zajęcia przeznaczone są dla każdej osoby w wieku od 13 do 16 lat, która chce wzmocnić i uelastycznić swoje ciało, zadbać o kręgosłup i prawidłową postawę, a także szuka wyciszenia i metody na zmniejszenie poziomu stresu, związanego z wyzwaniami dnia codziennego, w szkole i poza nią.

Cel zajęć: wzmocnienie mięśni, poprawa gibkości i elastyczności, redukcja poziomu stresu i poziomu napięcia.

Jak wyglądają zajęcia
Joga dla nastolatków to zajęcia średnio intensywne, na które składają się sekwencje pozycji zwanych asanami. Poziom trudności zajęć dostosowany jest do możliwości osoby ćwiczącej. Istotą treningu jest połączenie skupienia, oddechu oraz pracy całego ciała. Trening rozpoczyna się od krótkiej rozgrzewki, a kończy praktyką relaksacyjną i wyciszeniem organizmu.

JOGA DLA MAM Z MALUSZKAMI – PIĄTEK godz. 10.30 – 11.30.

Zajęcia przeznaczone są dla mam dzieci do pierwszego roku życia, które chcą wrócić do aktywności fizycznej po porodzie, ale nie chcą rozstawać się z maluszkami. Praktykę można rozpocząć po upływie minimum 8 tygodni po porodzie naturalnym lub 12 tygodni po cesarskim cięciu.


Jak wyglądają zajęcia
Joga dla mam niemowlaków to łagodna praktyka, którą można wykonywać razem z maluszkiem na sali, dając jednocześnie swojemu ciału odprężenie i relaks. Skupiamy się na kręgosłupie, który w tym okresie narażony jest na przeciążenie, a także na pozycjach otwierających klatkę piersiową i przywracających sprawność mięśni dna miednicy do formy sprzed ciąży. Na zajęciach młode mamy uczą się także prostych technik oddechowych, które pomogą im wyciszyć się i znaleźć wewnętrzną równowagę.


Celem zajęć jest połączenie relaksu, odprężenia i zabawy z poprawieniem kondycji, dotlenieniem i polepszeniem samopoczucia każdej z mam. Joga dla mam z niemowlakami to także nowe doświadczenie dla dziecka, świetna okazja do zacieśnienia więzi z maluszkiem, a także szansa, aby poznać inne mamy i podzielić się doświadczeniami wczesnego macierzyństwa.

Prowadząca: Natalia Dopierała

Certyfikowana nauczycielka vinyasa jogi Yoga Aliance Ryt-200, nauczycielka jogi dla dzieci, nastolatków i młodzieży.

Pomysłodawczyni i Wiceprezeska Fundacji Harmonia – Przestrzeń Kobiecego Rozwoju, której misją jest inspirowanie i wspieranie kobiet w dążeniu do własnego rozwoju, na każdym etapie życia i w każdym jego obszarze.

Mama trójki dzieci w wieku od siedmiu do czternastu lat. Wegetarianka, miłośniczka natury i holistycznego podejścia do życia.