Pilates na zdrowy kręgosłup!

zdrowy kręgosłup

Za te zajęcia podziękuje Ci kręgosłup!

Co tydzień o 18.30 odbywają się w Pauzie zajęcia “Zdrowy kręgosłup” prowadzone przez Olę Nawrat. To sama przyjemność ćwiczyć pod kierunkiem profesjonalistki i dodatkowo tak pełnej energii osoby!

Chcesz zadbać o kręgosłup, skontaktuj się z Olą, dzwoniąc: 510 855 865. Więcej o zajęciach i o prowadzącej znajdziesz tutaj>.


O zajęciach “Zdrowy kręgosłup”

Zajęcia, oparte o metodę pilates, skierowane są dla każdego, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej. Ich celem jest wzmocnienie mięśni około kręgosłupa, otwarcie klatki piersiowej i bioder, czyli miejsc w których gromadzi się stres, jak też wzmocnienie mięśni głębokich i stabilizujących ciało.

Twórca metody, Joseph Pilates, tak mówił:

Ciało wolne od napięcia nerwowego i zmęczenia jest idealnym schronieniem, które natura oferuje jako zakwaterowanie dla dobrze zbalansowanego umysłu, w pełni zdolnego do skutecznego rozwiązania wszystkich złożonych problemów współczesnego życia.

Pilates – co oferuje

Siedzący tryb życia, godziny spędzane w jednej pozycji przed komputerem, nieumiejętność prawidłowego oddychania czy radzenia sobie z codziennym stresem sprawiają, że nasze ciała są napięte i sztywne. Zajęcia “Zdrowy kręgosłup”, wypływające z doświadczeń Josepha Pilatesa, pomogą zwiększyć elastyczność kręgosłupa i uwolnić go od bólu. Prawidłowy oddech, który nierozerwalnie wiąże się z ćwiczeniami, przyniesie relaks i wewnętrzny spokój. Jak pisze Jennifer Dufton, autorka książki o metodzie, „pilates jest metodą holistyczną, bazującą na filozofiach Wschodu i Zachodu. Wymaga skupienia umysłu na poszczególnych mięśniach w celu wzmocnienia i wydłużenia ich. Gdy się ruszamy, nasze skupienie i precyzja tworzą połączenie między ciałem a umysłem.”