“Pilates – zdrowy kręgosłup” teraz również rano. Trwają zapisy

pilates

Za te zajęcia podziękuje Ci kręgosłup!

Od września zajęcia prowadzone przez Olę Nawrat “Pilates – zdrowy kręgosłup” odbywają się nie tylko wieczorem, ale również o poranku.

Terminy:
WTOREK: godz. 8.30-9.30
ŚRODA: godz. 19.00-20.00

Po 10 sesjach poczujesz odmianę, po 20 ją zobaczysz, a po 30 twoje ciało będzie jak nowe.

Chcesz zadbać o kręgosłup, skontaktuj się z Olą, dzwoniąc: +48 510 855 865. Więcej o zajęciach i o prowadzącej znajdziesz tutaj>.


O zajęciach “Pilates – zdrowy kręgosłup”

Zajęcia, oparte o metodę pilates, skierowane są dla każdego, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej. Ich celem jest wzmocnienie mięśni około kręgosłupa, otwarcie klatki piersiowej i bioder, czyli miejsc w których gromadzi się stres, jak też wzmocnienie mięśni głębokich i stabilizujących ciało.

Twórca metody, Joseph Pilates, tak mówił:

Jeśli twój kręgosłup jest nieelastyczny i sztywny w wieku 30 lat, jesteś stary; jeśli jest całkowicie elastyczny w wieku 60 lat, jesteś młody., w pełni zdolnego do skutecznego rozwiązania wszystkich złożonych problemów współczesnego życia.

Pilates – co oferuje

Siedzący tryb życia, godziny spędzane w jednej pozycji przed komputerem, nieumiejętność prawidłowego oddychania czy radzenia sobie z codziennym stresem sprawiają, że nasze ciała są napięte i sztywne. Zajęcia “Zdrowy kręgosłup”, wypływające z doświadczeń Josepha Pilatesa, pomogą zwiększyć elastyczność kręgosłupa i uwolnić go od bólu. Prawidłowy oddech, który nierozerwalnie wiąże się z ćwiczeniami, przyniesie relaks i wewnętrzny spokój. Jak pisze Jennifer Dufton, autorka książki o metodzie, „pilates jest metodą holistyczną, bazującą na filozofiach Wschodu i Zachodu. Wymaga skupienia umysłu na poszczególnych mięśniach w celu wzmocnienia i wydłużenia ich. Gdy się ruszamy, nasze skupienie i precyzja tworzą połączenie między ciałem a umysłem.”