Warsztaty “Brzmieć, mówić, występować…”

Warsztaty głosu

Warsztaty dla osób pracujących głosem i występujących publicznie (w tym online). Weź udział w warsztatach “Brzmieć, mówić, występować…”, jeżeli chcesz zadbać o swój głos, jakość wymowy i swobodę wypowiedzi.

Człowiek to najstarszy instrument świata. Codziennie – świadomie i nieświadomie – wytwarza wiele dźwięków: mówi, szepcze, krzyczy, wzdycha, chrząka, kicha, mruczy, pokasłuje, czasem jąka się, a czasem śpiewa… Kiedy dźwięk łączymy z artykulacją, powstają słowa. Mogą one przychodzić z łatwością i brzmieć wyraźnie, mogą w wyniku różnych przeszkód (słabej dykcji, złej postawy, problemów z oddechem, stresu) nie wyrażać tego, co chcemy. A przecież wszyscy chcemy, „aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa” (J. Słowacki). Jest to szczególnie ważne, gdy głos jest naszym narzędziem pracy. Potrzebujemy, aby był zdrowy i brzmiał przyjemnie, a treści, które mówimy, płynęły gładko i zgodnie z naszym zamysłem.

Warsztaty “Brzmieć, mówić, występować…” obejmują:

  • przygotowanie ciała do mówienia (rozgrzewka ruchowa, oddechowa, dykcyjna, prawidłowa postawa do mówienia),
  • otwieranie głosu (brzm ienie, barwa, rejestr, natężenie głosu),
  • zabawy teatralne rozwijające umiejętności: swobodnego, płynnego mówienia, estetyki języka, właściwego akcentowania, kontaktu z publicznością,
  • oswajanie tremy (przed występem, ważnym spotkaniem, trudną rozmową),
  • techniki relaksacyjne korzystne dla głosu,
  • wskazówki dot. codziennej higieny głosu i zasad przygotowania się do występów, wykładów, nagrań oraz każdej pracy, w której narzędziem jest głos.

O prowadzącej Reni Morawskiej

Mgr teatrologii (Uniwersytet Jagielloński), absolwentka studiów podyplomowych z zakresu kształcenia głosu i mowy oraz przygotowania do prowadzenia zajęć z emisji głosu (SWPS), adeptka Studium Terapii przez Sztukę (Teatr Ludowy w Krakowie). Instruktorka teatralna, trenerka głosu, animatorka kultury, koordynatorka projektów edukacyjno-artystycznych dla różnych grup wiekowych. Również poetka (dwa tomiki poezji wyd. przez Wydział Kultury i Sztuki UM w Bielsku-Białej). Ma za sobą ponad 30 lat doświadczeń scenicznych (występy teatralne, poetyckie, prowadzenie wydarzeń, konferencji, wykładów, warsztatów). Sztuka jest dla niej źródłem istotnych przeżyć estetycznych i duchowych, jak również narzędziem mogącym wspierać w rozwoju na każdym etapie życia.

Termin: 26 lutego (sobota) oraz 2 kwietnia (sobota), godz. 11.00-15.00. Ilość miejsc ograniczona. Warunkiem rezerwacji jest wpłata zaliczki do 22 lutego w wysokości 50 zł na konto: Renata Morawska-Szetela, 78 1140 2004 0000 3502 3167 1962

Pełna cena za warsztat: 120 zł

Kontakt: rm.morawska@gmail.com; tel. 602 401 714

Więcej>