Nowe zajęcia: Qigong. Zapisy

Gigong

We wrześniu do listy zajęć grupowych w Pauzie dołączył – Qigong. Zajęcia, podobnie jak praktykę Tai Chi, prowadzi Adama Trocki.

Zajęcia Qigong będą się odbywały w każdy czwartek: 20.30-22.00. Zapraszamy zarówno tych, którzy chcą rozpocząć naukę Qigong, jak i osoby, które już wcześniej praktykowały.

Ćwiczenia Qigong praktykowane są od ponad 4 tys. lat, bazują na doświadczeniach tradycyjnej medycyny chińskiej.

Powolne, płynne ruchy pozwalają uzyskać harmonię ciała i umysłu. Na początku, dąży się do zrównoważenia na poziomie fizycznym: poprawy koordynacji ruchowej, poczucia równowagi i świadomości ciała. Z czasem zaczynamy odnajdywać harmonię zarówno na poziomie fizycznym, jak i emocjonalnym oraz energetycznym. Praktyka Qigong pomaga odzyskać równowagę wewnętrzną i łagodzi napięcia.

Więcej o zajęciach>

Zapisy: atrockitaichi@gmail.com; Messenger: Tai Chi. Pomiędzy Niebem i Ziemią; WhatsApp: +48 510 096 137

Prowadzący: Adam Trocki

Moje doświadczenia związane z medytacją obejmują okres około 40 lat. Od czasu studiów starałem się poznawać kulturę Wschodu (Indie, Chiny, Tybet, tradycje buddyzmu, taoizmu i konfucjanizmu).
W 1997 roku rozpocząłem naukę Tai Chi i Qigong u mistrza Tadeusza Gackiego (jeden z pierwszych trzech Polaków, którzy w latach 80. rozpoczęli w Chinach naukę chińskich sztuk walki).

Odbyłem też kurs Healing Tao u mistrza Mantaka Chia.

Jestem również uczniem Tenzina Wangyala Rinpocze, nauczyciela tybetańskiej tradycji Dzogczen (od 2010 r.).
Obecnie tłumaczę dwie książki mistrza Nan Huai-Chin obejmujące szerokie spektrum wiedzy o praktykach rozwoju duchowego – w tym głównie buddyzmu i taoizmu – oraz kultury starożytnych Chin.

Tagi: