Tai Chi dla początkujących z Adamem Trockim

Tai Chi

Wystartowały właśnie zajęcia dla początkujących z Tai Chi. Będą się odbywały w każdą środę w godzinach: 20.30-22.00. Zapraszamy zarówno tych, którzy chcą rozpocząć naukę Tai Chi, jak i osoby, które już wcześniej praktykowały, ale czują potrzebę powrotu do podstaw i głębszego zrozumienia zasad tej sztuki.

  • Praktyka Tai Chi to wspólne działanie ciała i umysłu – poprawiamy stabilność, poczucie równowagi, koordynację ruchów, elastyczność – ale również rozwijamy naszą świadomość i wrażliwość, używamy intencji i wyobraźni. Jest to bardzo skuteczny (i przyjemny) trening świadomości ciała i uważności, a także prawidłowego oddychania.
  • Tai Chi to wymiana energii z otoczeniem – jednym z najważniejszych aspektów tej sztuki jest otwarcie się na świat i innych ludzi.
  • Tai Chi mogą ćwiczyć zarówno osoby młode i sprawne, jak również starsze, osłabione i chore. Ważną cechą tych ćwiczeń jest możliwość łatwego dostosowania ich do naszego aktualnego stanu.

Więcej o zajęciach>

Zapisy: atrockitaichi@gmail.com; Messenger: Tai Chi. Pomiędzy Niebem i Ziemią; WhatsApp: 510 096 137

Prowadzący: Adam Trocki

Moje doświadczenia związane z medytacją obejmują okres około 40 lat. Od czasu studiów starałem się poznawać kulturę Wschodu (Indie, Chiny, Tybet, tradycje buddyzmu, taoizmu i konfucjanizmu).
W 1997 roku rozpocząłem naukę Tai Chi i Qigong u mistrza Tadeusza Gackiego (jeden z pierwszych trzech Polaków, którzy w latach 80. rozpoczęli w Chinach naukę chińskich sztuk walki).

Odbyłem też kurs Healing Tao u mistrza Mantaka Chia.

Jestem również uczniem Tenzina Wangyala Rinpocze, nauczyciela tybetańskiej tradycji Dzogczen (od 2010 r.).
Obecnie tłumaczę dwie książki mistrza Nan Huai-Chin obejmujące szerokie spektrum wiedzy o praktykach rozwoju duchowego – w tym głównie buddyzmu i taoizmu – oraz kultury starożytnych Chin.

Tagi: